Uudised ja artiklid

5G areng Eestis

Mis seisus on 5G areng Eestis?

5G ehk viienda generatsiooni mobiilside tehnoloogia teema on lai ja selle ümber tiirleb pidevalt erinevaid infokilde. Siin on lihtne vahekokkuvõtte, mis seisus 5G areng praegu Eestis on.

Loe lähemalt

Taavi Rõivas: Eesti inimene usaldab uusi tehnoloogiaid

Endine peaminister, praegune Auve Techi nõukogu esimees Taavi Rõivas rääkis intervjuus, et Eesti on isejuhtivate autode ja teiste 5G lahenduste kasutusele võtmiseks väga õige koht, kuna Eesti inimene on alati aru saanud, et uutest tehnoloogiatest on rohkem võita kui kaotada.

Loe lähemalt

Rasmus Pruus: 5G mõju tervisele – valeinfo ja tegelikkus

Terviseameti keskkonnatervise osakonna peaspetsialist Rasmus Pruus mõistab hästi, et iga uus asi võib tekitada inimestes hirmu ja umbusku ning seetõttu püüab terviseamet inimesi oma pädevuste ja võimaluste piires alati aidata. Rasmus Pruus kinnitab, et elektromagnetkiirgust puudutavate kaebuste korral tehakse esmalt selgeks, kas piisab selgitustööst või tuleb päriselt objektile kohale minna ja kiirgustaset mõõta.
Igal juhul jäävad mobiilsidemastide kiirgustasemed oluliselt alla rahvusvaheliselt kehtestatud piirmääradele.

Loe lähemalt

Marten Kaevats: 5G muudab paljud teenused odavamaks

Marten Kaevats: 5G muudab paljud teenused odavamaks

Riigikantselei diginõunik Marten Kaevats ütles intervjuus, et 5G on riigi jaoks strateegiliselt väga oluline valdkond, sest nii nagu iga varasem mobiilsidevõrgu generatsioon, toob ka 5G ühiskonnale uued võimalused ning töö- ja mänguriistad. Et olla jätkuvalt eesrindlik digiriik, peame 5Gga kiiremini edasi liikuma, leidis ta.

Loe lähemalt