Tehnikamaailm: Vaata lähemalt, kuidas muudab 5G-võrk tulevikus sinu elu

9. juunil ilmus Tehnikamaailma veebiväljaandes ülevaade sellest, kuidas 5G võrkude loomisest võidavad paljud valdkonnad, näiteks tehnoloogia ja IT, transport, meditsiin ning tootmis- ja meelelahutussektor.

„Mobiilsidevõrkude viienda põlvkonna ehk 5G-võrkude loomine viib meie ühiskonna uuele tasemele ning see mõjutab kõiki ühiskonnasektoreid, nii eraisikuid kui ettevõtjaid. 5G-võrk on senisest 4G-võrgust kümneid kordi kiirem, võimaldades välja arendada teenuseid, mida täna veel ettegi ei kujuta,“ lausus Ericsson Eesti juht Andrus Durejko. Ta lisas, et tulevikus kasutab 5G võrku miljardeid sideseadmeid ja asjade internet (IoT) võimaldab meil juhtmevabalt internetti ühendada nii autosid, meelelahutust, meditsiiniseadmeid kui ka energiavõrke.

Näited valdkondadest, mis 5G tehnoloogia tulekuga hoogsalt areneda saavad:

  • Tervishoid. Tulevikus saavad arstid distantsilt patsientidele diagnoosi panna ja tervisenõustamist teha. Võimalikuks saab ka näiteks operatsioonide läbiviimine kiirabiautos. Seda kõike tänu tarkadele robotitele ja kiirele ühendusele.
  • Energeetika. Tõhusamad elektriühendused ja vähem katkestusi on eriti oluline hajaasutustes.  
  • Transport. Iseseisvad autod tagavad turvalisuse, sest tänu kiirele 5G ühendusele juhtub vähem liiklusõnnetusi. Meie kõigi elu teevad mugavamaks kiirrongid ja pakirobotid.

Loe täismahus artiklit Tehnikamaailmas.