Propastop: Kas 5G vastane propagandalaine ründab ka Eestit?

5G arendusplaanid on kogu maailmas toonud endaga kaasa hulgaliselt valeinfot ja vandenõuteooriaid, mille algallikas paistab Propastop andmeil olevat Kremlis. Veebruaris avaldatud artikkel analüüsib laialt levima hakanud valeinfo päritolu.

Propastop toob välja asjaolu, et 2018. aasta alguses võttis USA RT ette 5G teema ning hakkas seda regulaarlselt kajastama. RT (endine Russia Today, Россия сегодня) on Venemaa riiklik välismaale suunatud telekanalite võrk. See hõlmab eri keeltes tegutsevaid satelliit- ja kaabeltelevisiooni kanaleid ning veebisaite ja internetitelevisioone.

5G teemalisi vandenõuteooriaid hakkas USA RT levitama juba 2018. aastal.

USA RT peamine narratiiv seisnes selles, et 5G on eksperiment inimkonna peal, mis ohustab nii inimesi kui ka looduskeskkonda ning neid samu lugusid levitatakse nüüd aktiivselt erinevates 5G-teemalistes gruppides. Vandenõuteooriad toetuvad valitud uuringutele ja artiklitele ning pseudoteadlastele ja väljaannetele, mis jätavad võhikule isegi asjaliku mulje.

Valeinfo levikul on abiks tõsiasi, et raadiolained, elektromagnetkiirgus ja uued tehnoloogiad ongi väga keeruline valdkond, milles tavaline inimene kergesti ei orienteeru. Seetõttu on väga lihtne ära kasutada inimeste teadmatust ning tulemuseks levitavad pahaaimamatud inimesed ise edasi valeinfot, mis külvab paanikat.

Loe refereeritud artiklit Propastop.org